Tour du Limousin: Rebellin kończy wyścig w czołowej „10”

Davide Rebellin ukończył Tour du Limousin miejscem w pierwszej “15” na etapie i w pierwszej „10” w klasyfikacji generalnej.

Pierwszy “mały wyścig” został rozegrany na samym początku 164-kilometrowego etapu z Aixe-sur-Vienne do Limoges. Wzięli w nim udział szybcy kandydaci do końcowego triumfu i walczyli o sekundy bonifikaty na pierwszej premii lotnej. Usytuowana ona była na 18,7 kilometrze. Wygrał ją 4. w generalce Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF), przed liderem, Jesusem Herradą (Movistar) i 2. w ogólnym zestawieniu Rudy Molardem (Cofidis).

Przez pewien czas wydawało się, że peleton nie pozwoli nikomu na ucieczkę, aż do kolejnej premii (56,4km), ale ostatecznie udało się oderwać czwórce, Yannick Martinez (Europcar), Axel Domont (AG2R La Mondiale), Etienne Van Empel (Roompot) i Romain Combaud (Armée de Terre). Wypracowali sobie przewagę na poziomie 3:20.

Gdy do końca pozostało 60 kilometrów na przeskok z grupy zasadniczej zdecydował duet z Auber 93, Steven Tronet i Théo Vimpère. Długo gonili oni czołówkę, a gdy w końcu im się ich doścignąć, grupa zasadnicza był już bardzo blisko. Mniej niż minutę za prowadzącymi. Kilku uciekinierów próbowało jeszcze akcji w końcówce, ale skazane one były na niepowodzenie.z

5 kilometrów przed końcem wszyscy się połączyli i o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Był on o tyle istotny, że mógł wprowadzić zmiany w końcowej klasyfikacji generalnej. Wygrał Maurits Lammertink (Roompot) przed Sonny Colbrellim (Bardiani-CSF) i Thomasem Sprengersem (Topsport-Vlaanderen Baloise). Dzięki wygranej premii lotnej oraz drugiej pozycji na mecie, Colbrelli zrównał sie w generalce z Herradą, ale dzięki niższej sumie miejsc na poszczególnych etapach zapewnił sobie triumf w całym wyścigu. Herrada musiał zadowolić się 2.lokatą, a Rudy Molard (Cofidis) 3.

Najszybszym kolarzem CCC Sprandi Polkowice na ostatnim odcinku był Davide Rebellin, który zajął 14.miejsce. W klasyfikacji generalnej uplasował się on na 9.pozycji, sekund za triumfatorem.