Aktualności

Tour Haut Var: Rebellin 14. na 1. etapie

Davide Rebellin zajął 14. miejsce na 1. etapie Tour Cycliste International du Haut Var. Włoch finiszował w głównej grupie, która przyjechał tuż za samotnie jadącym zwycięzcą.

-Etap był ciężki nie tylko z powodu profilu, ale też warunków pogodowych. Było chłodno i padał deszcz. Czułem się jednak dobrze. Liczyłem, że uda się zafiniszować na wyższej pozycji, ale końcówka okazała się niewystarczająco stroma, bym mógł wykorzystać w pełni swoje umiejętności – powiedział Davide Rebellin.

Tuż po starcie zaczęła się formować ucieczka dnia. Znalazło się w niej 5 kolarzy – Roy Curvers (Giant-Alpecin), Loïc Chetout (Cofidis), Ben Gastauer (AG2R La Mondiale), Ignatas Konovalovas (Team Marseille 13 KTM) i Thomas Vaubourzeix (Veranclassic – Ekoï). Uzyskali oni solidną, ok.4 minutową przewagę, którą utrzymywali przez długi czas.

Ok. 15 kilometrów przed metą w czołówce rozpoczęły się ataki. Ten najbardziej zdecydowany przeprowadził Gastauer i oderwał się sam od grupy. Jak się później okazało, nie dał się doścignąć do samej mety i sięgnął po zwycięstwo. 7 sekund za nim przyjechał przerzedzony peleton, który przyprowadził Jonathan Hivert (Bretagne – Séché Environnement). Trzeci był Philippe Gilbert (BMC Racing). Rebellin zameldował się na 14.pozycji, a w grupie zasadniczej przyjechał także Marek Rutkiewicz, który był 43.

Wyniki 1. etapu Tour Cycliste International du Haut Var, Le Cannet des Maures – Seillans, 164,6km

1. Ben Gastauer (AG2R La Mondiale)

2. Jonathan Hivert (Bretagne – Séché Environnement) 0:07

3. Philippe Gilbert (BMC Racing)

14. Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice)

43. Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice)

94. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) 3:40

96. Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)

115. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) 6:30

126. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice) 9:25

127. Christian Delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice)