Tour Mediterraneen: czasówka dla Larsa Booma

Zwycięzcą 24-kilometrowej czasówki rozegranej podczas 2. etapu wyścigu Tour Mediterraneen został zawodnik ekipy Blanco Pro Cycling, Lars Boom.

W kolejnym dniu ścigania, podczas wyścigu Tour de Mediterraneen (kat. 2.1 UCI) została rozegrana 24 kilometrowa jazda indywidualna na czas. Trasa czasówki prowadziła samym wybrzeżem Morza Śródziemnego z miejscowości Cap d’Agde do Sete i kończyła się na podjeździe pod Mont Saint Claire. Podjazd na metę czasówki bardzo mocno dał się wszystkim kolarzom we znaki a dodatkowe powiewy wiatru od morza spowodowały, że wyniki były dość nieoczekiwane.

Mapka trasy 2.etapu – jazdy indywidualnej na czas.

Na tej bardzo trudnej trasie jazdy indywidualnej na czas, najlepszy czas „wykręcił” zawodnik ekipy Blanco Pro Cycling, Lars Boom, który pokonał dystans w czasie 32 minut i 25 sek. O 22 sekundy wyprzedził Maxime Monfrota (Radioshack-Leopard-Trek) i o 36 sek. Anthony Rouxa (FDJ).

Najlepszym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice okazał się Davide Rebellin, który dystans czasówki pokonał w czasie 34 min. 55 sek. zajmując tym samym 55 miejsce. Dobry czas uzyskał również Mateusz Taciak. Pokonał on trasę czasówki o 2 min. 48 sek. gorzej od zwycięzcy Larsa Booma i zajął 73. miejsce.

Wygrywając czasówkę, Lars Boom został nowym liderem klasyfikacji generalnej wyścigu odbierając koszulkę lidera Andre Greipelowi (Lotto Belisol).