Aktualności

Tour Méditerranéen: Degenkolb po raz trzeci, Matysiak 13

Po raz trzeci, John Degenkolb (Giant Shimano) wygrał 3. etap wyścigu Tour Méditerranéen. Na wysokim 13. miejscu finiszował Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).

Podczas trzeciego dnia francuskiej etapówki Tour Méditerranéen (kat. 2.1) kolarze mieli do rozegrania dwa etapy. W godzinach przedpołudniowych rywalizowali się na 63- kilometrowej trasie z Lambesc do Saint Rémy de Provence.

Profil trasy 3.etapu.

Poranny etap, choć krótki bo tylko 63 kilometry był bardzo szybki i nerwowy – opowiada Bartek Matysiak.Od samego startu w peletonie było bardzo niespokojnie, pewnie za sprawa wiatru który dzisiaj dość mocno powiewał… Na trasie były dwa podjazdy. Ten drugi, na ok 10 kilometrów do mety, miał około 2 kilometrów i był dość sztywny. To wystarczyło by  skutecznie poszarpał  peleton. Na zjeździe grupki się jednak połączyły i do mety zmierzał cały peleton.  

Przed samą metą, Jarek Marycz „przeciągnął” mnie do czuba grupy i zacząłem szukać jak najlepszej pozycji do finiszu. Jednak zostałem trochę „zaciśnięty” przez kolarzy ekipy Giant-Shimano którzy rozprowadzaki swojego sprintera, Johna Degenkolba i nie mogłem lepiej zafiniszować…

Jutro bardzo trudny etap z metą na Mo nt Faron, a więc czeka nas ciężka praca gdyż wszyscy będziemy pomagać naszemu liderowi Davide, który będzie walczył o zwycięstwo… – zakończył Bartek Matysiak.

W sprinterskim pojedynku na mecie w Saint Rémy de Provence, John Degenkolb pokonał Thora Hushovda (BMC Racing) i Sonny’ego Colbrelliego (Bardiani CSF). Na 13. miejscu finiszował Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).

Liderem wyścigu pozostaje nadal John Degenkolb. W klasyfikacji generalnej Davide Rebellin znajduje się na 31.miejscu z tym samym czasem co lider wyścigu.

 

Wyniki 3.etapu, Lambesc – Saint Rémy de Provence, 63 km

1. John Degenkolb (Team Giant-Shimano) 1:18:48

2. Thor Hushovd (BMC Racing)

3. Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF)

 

13. Bartłomiej Matysiak

22. Marek Rutkiewicz

38. Tomasz Kiendyś

40. Jarosław Marycz

46. Davide Rebellin

68. Grzegorz Stępniak

90. Nikolay Mihaylov

Popołudniu zostanie rozegrana 18,2- kilometrowa czasówka wokół Saint-Rémy-de-Provence.

 

info: A.Dyszyński