Tour of Antalya: Bernas 13. na etapie z metą pod górę

Paweł Bernas zajął 13.miejsce na wyjątkowo krótkim, ale też bardzo ciężkim 3. etapie Tour of Antalya z metą na podjeździe.

Info: Etap 3, 24 lutego, Antalya – Feslikan, 32,5km

Trasa: meta na podjeździe (11km dł., śr. 9,2%)

Po dwóch dniach deszczu i niskich temperatur, tym razem słońce w Turcji wreszcie wyszło i zawodnicy mogli się ścigać na jednym z najkrótszych w historii etapów ze startu wspólnego, w dobrych warunkach atmosferycznych. Niestety wśród startujących nie było Michała Paluty, który odczuł nienajlepszą pogodę na własnej skórze i zachorował.

Pomimo krótkiego dystansu (32,5km), 3 uciekinierom udało się oderwać od stawki i wypracować ok. 50 sekund przewagi. Zostali oni jednak doścignięci u podnóża finałowego wzniesienia. Chwilę później na solowy atak zdecydował się Artem Ovechkin (Marathon Tula). Pokonał on cały podjazd samotnie i samotnie też wjechał na metę. Nad drugim Awetem Habtomem (Polartec-Kometa) miał 42 sekundy przewagi, a nad trzecim Edoardo Zardinim (Wilier Triestina – Selle Italia) 44 sekundy.

Minutę i 42 sekundy stracił najwyżej sklasyfikowany „pomarańczowy” w generalce, Paweł Bernas. Zajął on 13.miejsce i w ogólnym zestawieniu jest 11. W pierwszej „20” uplasował się też Piotr Brożyna który był 19.