Aktualności

Tour of Antalya: Bernas 7. na 2.etapie

Drugi etap i druga lokata w czołowej „10” na etapie Tour of Antalya. Tym razem wywalczył ją Paweł Bernas, po skutecznym sprincie z grupki pościgowej.

Info: Etap 2, 23 lutego, Antalya – Antaly, 118,3km

Trasa: pagórkowata; płaska końcówka (premia 1.kategorii 57km przed metą).

Był to kolejny chłodny i deszczowy dzień w Turcji. Na szczęście do pokonania było tylko 118, szybkich kilometrów.

Niedługo po starcie oderwała się 6-osobowa grupka (bez przedstawicieli CCC Sprandi Polkowice), a wśród nich był trzech zawodników grupy Tirol. Uciekinierzy współpracowali zgodnie, ale w peletonie również nie odpoczywano i na podjeździe zredukowano różnicę. Wspinaczka mocno podzieliła grupę zasadniczą, a uciekinierzy zostali doścignięci ponad 20 kilometrów przed metą.

Na decydujący odcinek wjechała 6-osobowa czołówka, która utworzyła się w ciężkim terenie i wykrystalizowała po krętych zjazdach. Niestety „pomarańczowi” nie załapali się do tego odjazdu, a na mecie najszybszy z tej grupki był Wim Kleiman (Monkey Town). Drugi był Matthias Krizek (Team Felbermayr – Simplon Wels), a trzeci Johannes Schinnagel (Tirol Cycling Team).

Paweł Bernas był najsilniejszym zawodnikiem polkowickiego zespołu, przyprowadzając grupkę pościgową i wygrywając sprint po 7.miejsce.

Wyniki