Aktualności

Tour of Antalya: Franczak w top 10 na rozpoczęcie wyścigu

Paweł Franczak walczył z najszybszymi na 1.etapie Tour of Antalya, zajmując na mecie miejsce w okolicach czołowej „10”.

Info: Etap 1, 22 lutego, Antalya – Korkuteli, 158,6km

Trasa: pagórkowata, płaska końcówka

Na pierwszym podjeździe (kat. 1) etapu oraz całego wyścigu, oderwała się 6-osobowa ucieczka. Nie było w niej jednak przedstawicieli „pomarańczowych”. Prowadzący wypracowali solidną, kilkuminutową  przewagę, ale w połowie rywalizacji z czołówki odpadło dwóch kolarzy i w dalszej części zmagań na czele radzić musiała sobie już tylko „czwórka”. Przez większość etapu padało, a po wjeździe na płaskowyż zrobiło się też chłodniej.

Nie była ona w stanie odeprzeć pogoni peletonu i została skasowana na finałowych 10 kilometrach. Końcówka była dosyć chaotyczna, doszło do kilku kraks, a w jednej z nich brał udział Adrian Kurek (bez większych obrażeń). Ostatecznie doszło do masowego sprintu, a w nim najszybszy był Matteo Poschetti (Polartec-Kometa). Po nim kreskę przecięli Jakub Mareczko  (Wilier Triestina – Selle Italia) i Konrad Gessner (Leopard).

Najszybszy z zawodników CCC Sprandi Polkowice, Paweł Franczak finiszował na 10.miejscu. Mateusz Taciak musiał wycofać się z dalszej rywalizacji z powodu choroby.

Wyniki