Aktualności

Tour of Austria: Awans Grosschartnera w generalce na Kitzbüheler Horn

Felix Grossschartner wjechał na szczyt morderczego podjazdu pod Kitzbüheler Horn jako 10., awansując na 5.miejsce w generalce Tour of Austria.

Info: 4.etap, 6 lipca, Salzburg – Kitzbüheler Horn, 82,7km

Trasa: meta na podjeździe (7,6km, max. 23%, śr. 12,3%)

a542bc568b907520c46da08f4cd7c5fc

Przebieg etapu

Tylko 82 kilometry i finałowa, stroma wspinaczka na Kitzbüheler Horn zapowiadała sporo emocji. Ten etap miał wskazać głównych faworytów do końcowego zwycięstwa w całym wyścigu.

Pomimo bardzo mocnego tempa na początku rywalizacji, 6 kolarzom udało się oderwać. Byli to Elia Viviani (Italy), Pim Ligthart (Roompot – Nederlandse Loterij), Patrick Bosman (Team Hrinkow Advarics Cycleang), Jodok Salzmann (WSA-Greenlife), Daniel Diaz (Delko Marseille Provence KTM ) i Loic Chetout (Cofidis). Przez większość swojej akcji utrzymywali oni ok. minutową przewagę, ale biorąc pod uwagę trudności w końcówce, nie mogli oni liczyć na zwycięstwo etapowe. Zostali doścignięci u podnóża finałowego podjazdu, a gdy droga zaczęła piąć się stromo w górę faworyci od razu ruszyli do ataku.

Najmocniej na pedały nacisnął Miguel Angel Lopez (Astana). Zwycięzca Tour de Suisse 2016 zostawił za sobą wszystkich rywali, choć po piętach deptał mu Stefan Denifl (Aqua Blue Sport). Austriak stracił do Kolumbijczyka 16 sekund, a trzeci był Giulio Ciccione (Włochy). Felix Grossschartner po raz kolejny pojechał bardzo równo, meldując się na szczycie na 10.pozycji, 1:32 za triumfatorem. Jego świetny występ w górach pozwolił mu awansować na 5.pozycję w klasyfikacji generalnej, 1:21 za nowym liderem, Deniflem.

Jutro kolejny górski etap, być może jeszcze trudniejszy. Finisz co prawda jest na płaskim, ale wcześniej są premie górskie kategorii 1., dwie 2. i HC. Całość liczy aż 212,5 kilometra.

Wyniki