Aktualności

Tour of Austria: Awans Grossschartnera na 6.miejsce w generalce

Austriak Felix Grossschartner zanotował kolejny dobry występ na etapie swojego narodowego wyścigu, awansując na 6.pozycję w ogólnym zestawieniu. W ucieczce dnia jechał natomiast Patryk Stosz. 

Info: Etap 2., 4 lipca, Wieselburg – Pöggstall, 199,6km

Trasa: pofałdowana (dwie premie 2.kategorii pod koniec etapu, na trzech 13-kilometrowych rundach)

a542bc568b907520c46da08f4cd7c5fc

Przebieg etapu

Patryk Stosz był jednym z pierwszych atakujących, a razem z nim zabrali się Sebastian Schönberger (Tirol Cycling), Helmut Trettwer (WSA Greenlife), Marcel Neuhauser (Felbermayer Simplon Wels) i Dennis Paulus (Hrinkow Advarics Cycleang). Peleton nie pozwolił im jednak na zbudowanie zbyt dużej przewagi, utrzymując ją na poziomie ok, 3:30.

Stosz walczył dzielnie, ale „nogi” nie pozwoliły mu na wiele i był pierwszym z uciekinierów, który został doścignięty. Jako ostatni swoją przygodę na czele zakończyli Neuhauser, Trettwer i Schönberger. Grupa wchłonęła ich na pierwszym podjeździe 2.kategorii, na finałowych rundach, ok. 35km przed metą.

Wzgórze było stosunkowo krótkie, ale niezwykle strome, a nachylenie dochodziło do 20%. Dochodziło na nim do wielu ataków, a ten najmocniejszy, na ostatnich 10 kilometrach przeprowadziła czwórka Tom Jelte Slagter (Cannondale Drapac), Miguel Lopez Moreno (Astana), Mekseb Debesay (Dimension Data) i Martijn Tusveld (Roompot – Nederlandse Loterij). Zdołali oni utrzymać swoją niewielką przewagę do mety, a w sprincie najszybszy okazał się Slagter. Wyprzedził on Debesay’a i Lopeza.

W przerzedzonym (do ok. 60 kolarzy) peletonie zameldowało się trzech „pomarańczowych” – najwyżej sklasyfikowany w generalce Felix Grossschartner (21.miejsce na „kresce”) oraz Michal Schlegel i Leszek Pluciński. Austriak awansował w ogólnym zestawieniu na 6.pozycję, a prowadzi Sep Vanmarcke (Cannondale-Drapac).

Results