Tour of Austria: Honkisz 8. w górskim prologu

Od miejsca w czołowej „10” CCC Sprandi Polkowice rozpoczęło wyścig Tour of Austria. Wywalczył go Adrian Honkisz w krótkim prologu.

Prolog ten miał bardzo nietypową formę. Do pokonania było tylko 600 metrów, ale prowadziły one cały czas pod górę, w Kitzbüheler Horn, a w niektórych miejscach nachylenie sięgało 15%. Jako pierwszy z „pomarańczowych” wystartował 3. kolarz ubiegłorocznej edycji, Jan Hirt, a jako ostatni Patryk Stosz.

Najlepszy czas spośród „pomarańczowej” siódemki, wykręcił na wzniesieniu Adrian Honkisz. Po przekroczeniu przez linię mety stoper zatrzymał się na 1:14. Jak się później okazało dało mu to wysokie, 8.miejsce i był to wynik o 4 sekundy gorszy od rezultatu zwycięzcy. Triumfował William Clarke (Drapac), który pokonał Lukasa Schlemmera (WSA-Greenlife) i Polaka, Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech Fuji).

Clarke został pierwszym liderem wyścigu i będzie bronić koszulki na jutrzejszym, stosunkowo płaskim etapie z Innsbrucka do Salzburga.