Aktualności

Tour of Austria: Miejsce w pierwszej „20” dla Paterskiego na 1. etapie

Maciej Paterski jako pierwszy z „pomarańczowych” wjechał na metę 1.etapu Tour of Austria i zameldował się w czołowej „20”. Pierwsze zwycięstwo na etapie ze startu wspólnego, po wczorajszej jeździe drużynowej, wywalczył Sondre Holst Enger (IAM Cycling).

Ucieczka dnia odjechała bez przedstawicieli “pomarańczowej” ekipy. Tym, który udało się załapać do odjazdu byli Yoann Paillot (Marseille 13 KTM), Daniel Lehner (Vorarlberg), Dejan Bajt (Amplatz – BMC), Guillaume Bonnafond (Ag2r La Mondiale) i Lukas Pӧstlberger (Tirol Cycling Team). Nadali oni mocne tempo, a peleton nie spieszył się z pogonią.

Grupka wypracowała sobie 9 minut przewagi, zanim Katusha, MTN-Qhubeka  i Cofidis zaczęli mocniej pracować na czele grupy zasadniczej. Ucieczka została wchłonięta 20 kilometrów przed metą. Pomimo kilku prób późnych odjazdów o zwycięstwie zadecydował masowy sprint.

W nim najszybszy był Sondre Holst Enger (IAM Cycling) pokonując Paolo Simiona (Bardiani CSF) i Geralda Ciolek (MTN – Qhubeka). Maciej Paterski przeciął „kreskę” jako 19. i jest najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Sprandi Polkowice – plasuje się na 59.miejscu. Ma 19 sekundy straty do nowego lidera, Gerlada Ciolek.