Aktualności

Tour of Austria: Mohoric pierwszym liderem, pech Cieślika

Matej Mohoric otworzył rywalizację w Tour of Austria zwycięstwem etapowym. Pecha w końcówce miał za to Paweł Cieślik, który złapał gumę.

Info: 7 lipca, Feldkirch – Feldkirch, 152,8km

Trasa: pofałdowana, cztery rundy po 38,2km, kręta, brukowana końcówka

Na pierwszą ucieczkę tego 8-etapowego wyścigu nie trzeba było długo czekać. Odjazd dnia uformował się chwilę po starcie i liczył 6 kolarzy. Peleton nie chciał im jednak ułatwiać życia i cały czas pilnował, by przewaga nie przekroczyła 2 minut.

W pagórkowatym terenie, na trzeciej rundzie, ucieczka zgubiła dwóch zawodników i z przodu pozostali Aaron Gate, Matthias Krizek, Davide Orrico i Mauro Finetto. Wjechali oni na finałowe okrążenie z przewagą 1:10, ale została ona w pełni skasowana, 27km przed metą, jeszcze przed rozpoczęciem ostatnich wzniesień dnia.

Na nich dochodziło do licznych akcji, ale żadna nie okazała się skuteczna. Dopiero firmowy atak na zjeździe w wykonaniu Mateja Mohorica okazał się tym zwycięskim. Wygrał na solo, przyjeżdżając przed swoim kolegą z Bahrain Merida, Giovannim Viscontim. Trzeci był Floris Gerts (Roompot).

Na finałowych 5 kilometrach ogromnego pecha miał Paweł Cieślik, jeden z kluczowych pomarańczowych na generalkę. Starał się gonić peleton na rowerze Leszka Plucińskiego, ale nie zdołał dołączyć do czołówki i zameldował się ze stratą 35 sekund. Nie najlepiej wspinać ten etap będzie też Kamil Małecki, który przez chorobę nie mógł w pełni pokazać swoich umiejętności.

Jonas Koch okazał się być pierwszym zawodnikiem polkowickiego zespołu „na kresce”, zajmując 40.lokatę.