Aktualności

Tour of Austria: Paterski 13. w masowym sprincie

Maciej Paterski po raz trzeci z rządu zameldował się w pierwszej „20” i zajął 13. miejsce na 3. etapie Tour of Austria. W sprincie z peletonu najszybszy był Rick Zabel (BMC Racing). 

Ucieczka dnia powstała w okolicach 15.kilometra. Wtedy to na czoło wyszli Michael Gogl (Tirol Cycling Team), Johnny Hoogerland (Team Roompot Oranje Peloton) i Dominik Hrinkow (Team Hrinkow Advarics Cycleang). Powoli powiększali przewagę i po 74 kilometrach wynosiła ona 5 i pół minuty.

Gdy różnica stopniała do 1:30, 50 kilometrów przed metą, z grupy zasadniczej wyskoczył Gatis Smukulis (Katusha). Dołączył do prowadzących i w czwórkę ich zapas ponownie wzrósł do 4 minut. Tempo w ucieczce było mocne i na jednym z podjazdów odpadł Hrinkow. Peleton również nie próżnował i 17 kilometrów przed metą, przewaga wynosiła już tylko minutę.

Ucieczka została skasowana i pomimo ataków w końcówce etap zakończył się pojedynkiem sprinterów. Zwycięsko wyszedł z niego Rick Zabel (BMC Racing), pokonując nowego lidera wyścigu, Angela Vicioso (Team Katusha) i Jana Tratnika (Amplatz – BMC). Maciej Paterski był 13. i jest najwyżej sklasyfikowanym kolarzem w klasyfikacji generalnej. Plasuje się na 34.pozycji, ze stratą 21 sekund.