Aktualności

Tour of Austria: Paterski ponownie w czołowej „20”

Maciej Paterski uplasował się na 12. miejscu, na drugim etapie Tour of Austria. Zakończył się on masowym sprintem, po krętych drogach Grieskirchen, a najszybszy był David John Tanner (IAM Cycling).

„Pomarańczowym” nie udało się wywalczyć miejsca w ucieczce. Do odjazdu dnia załapali się natomiast Matthias Krizek (Felbermayr Simplon Wels) i Michael Taferner (WSA-Greenlife). Peleton pozwolił im na zbudowanie 6,5-minutowej przewagi. Później Krizek zostawił na jednym z podjazdów swojego towarzysza i pognał samotnie.

Grupa zasadnicza wcześnie rozpoczęła pogoń i pomimo aktywnej jazdy zawodnika Felbermayr Simplon Wels, został on doścignięty ok. 35 kilometrów przed metą. Po skasowaniu tej akcji, do przodu rzuciło się kilku kolarzy, m.in.  Alexis Gougeard (Ag2r La Mondiale), Christian Mager (Cult Energy), Felix Grosschartner (Felbermayr Simplon Wels), Jan Tratnik (Amplatz – BMC), Ben King (Cannondale – Garmin), Quentin Jauregui (Ag2r La Mondiale), czy też Marc De Maar (Roompot Oranje Peloton).

Wszyscy zostali jednak wchłonięci i o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Najlepiej na wąskich i krętych drogach odnalazł się David John Tanner (IAM). Wjechał on na kreskę z dużym zapasem nad drugim Clémentem Venturinim (Cofidis) i Peterem Kusztorem (Amplatz – BMC). Maciej Paterski zajął 12. miejsce.