Aktualności

Tour of Austria: Schlegel 21. na 2.etapie

Czterech pomarańczowych przyjechało w pierwszej grupie, na pierwszym górzystym etapie Tour of Austria. Najwyżej z nich był Michal Schlegel, który zajął 21. miejsce.

Info: 7 lipca, Feldkirch – Fulpmes, 180,5km

Trasa: górzysta (premie 1, 3. i 2.kategori, finisz pod górę)

7 kolarzy zdołało oderwać się od stawki tuż po starcie, ale grupka ta nie jechała ze sobą długo. Na pierwszym podjeździe, i to od razu 1.kategorii, rozleciała się ona na kawałki. Ci, którzy zdołali utrzymać się na czele wypracowali ponad 5 minut zapasu, który na finałowych 50 kilometrach był stale redukowany przez peleton.

Niestety pierwszej wspinaczki nie przetrzymał Kamil Małecki, który od kilku dni boryka się z chorobą. Musiał się on wycofać z dalszej jazdy.

Uciekinierzy nie zdołali odeprzeć pogoni rywali i zostali wchłonięci przez przerzedzoną grupę zasadniczą. Byli w niej wtedy Paweł Cieślik, Michal Schlegel, Jonas Koch i Leszek Pluciński.

Finałowe kilometry były bardzo aktywne, ale nikt z atakujących nie był w stanie zbudować większej przewagi. O wszystkim zadecydował sprint na krótkim, ale sztywnym wzniesieniu. Najbardziej „eksplozywny” był na nim Giovanni Visconti (Bahrain Merida) i zapewnił sobie triumf etapowy oraz prowadzenie w generalce.

Najlepszym z pomarańczowych był Michal Schlegel, który zajął 21.miejsce. Cieślik, Koch i Pluciński również przyjechali z najlepszymi.