Aktualności

Tour of Austria: Stosz w czołowej „10” na płaskim etapie

Patryk Stosz, który najlepiej czuje się na podjazdach, zaprezentował na 1.etapie Tour of Austria ponadprzeciętne umiejętności sprinterskie. Po finiszu z grupy zajął miejsce w czołowej „10”.

Po sobotnim prologu, w którym Adrian Honkisz zajął 8.lokatę, zawodnicy zmierzyli się z 186,7-kilometrowym etapem, prowadzącym z Insbrucka do Salzburga. Jego profil był stosunkowo płaski. Co prawda na trasie znajdowało się kilka mniejszych wzniesień, ale nie sprawiały one wrażenia takich, z którym sprinterzy mieliby większe problemy.

Początek zmagań był bardzo szybki z powodu licznych prób odjazdów. Po 60 kilometrach wciąż nie było na czele żadnej ucieczki. Dopiero w okolicach 70.kilometra oderwała się trójka Allessandro Vanotti (Astana), Peter Koning (Drapac) i Maximilian Kuen (Amplatz BMC). Wypracowali oni maksymalną przewagę na poziomie 5:30, a gdy spadła poniżej 2 minut (ok.35km przed metą), na indywidualną akcję zdecydował się Koning.

Utrzymał się on na prowadzeniu aż do 4 kilometrów przed kreską. Został doścignięty przez grupę zasadniczą prowadzoną przez ekipę Bardiani-CSF. Rozprowadzała ona swojego sprintera Nikola Ruffoniego, a ten odwdzięczył się zwycięstwem. Włoch pokonał Andrea Pasqualona (Team Roth) i Yannicka Martineza (Delko Marseille Provence KTM).

Patryk Stosz zaprezentował swoje umiejętności sprinterskie, finiszując na 9.miejscu. Adrian Honkisz utrzymał 8.pozycję w klasyfikacji generalnej i pozostaje najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Sprandi Polkowice w wyścigu.