Aktualności

Tour of Austria: Stosz w top 15 na 2. etapie

Po raz drugi z rzędu, Patryk Stosz uplasował się w pierwszej „15” w  Tour of Austria. Na 2. etapie był on 14., a po zwycięstwo sięgnął Clement Venturini (Cofidis).

4 kolarzy załapało się do ucieczki dnia na 205-kilometrowym etapie. Jacek Morajko (Wibatech-Fuji), Artur Ershov (RusVelo), Helmut Trettwer (WSA Greenlife) i William Clarke (Drapac) uzyskali 4-minutową przewagę, ale było to zbyt mało, by myśleć o przechytrzeniu peletonu. Grupka została doścignięta 25 kilometrów przed metą.

Odcinek miał sprinterski charakter, ale w końcówce znalazło się kilka krótkich, ale cięższych wzniesień, gdzie stawka się podzieliła. Z tyłu został m.in. najwyżej sklasyfikowany zawodnik CCC Sprandi Polkowice, Adrian Honkisz. W czołówce utrzymał się natomiast 3.przed rokiem Jan Hirt, a także Patryk Stosz, który powalczył o wysoką lokatę na finiszowych metrach i zajął na kresce 14.lokatę.

O zwycięstwo walczyła ok. 50-osobowa grupka, a z niej najszybszy był Clement Venturini (Cofidis). Pokonał on Andrea Pasqualona (Team Roth) i Sjoerda Van Ginnekena (Roompot – Oranje Peloton).

Liderem wyścigu został Pasqualon, a najwyżej sklasyfikowanym “pomarańczowym” jest Leszek Pluciński (14.miejsce, 18 sekund straty).