Aktualności

Tour of Austria: Tratnik w odjeździe, Stosz walczący w sprincie

Jan Tratnik reprezentował “pomarańczowych” w ucieczce, a Patryk Stosz w sprincie, kończąc 3.etap Tour of Austria w czołowej “15”.

Info: 3.etap, 5 lipca, Wieselburg – Altheim, 226,6km

Trasa: pofałdowana (trzy premie 3.kategorii pod koniec etapu)

a542bc568b907520c46da08f4cd7c5fc

Przebieg etapu

Początek zmagań był chaotyczny i szybki. Tuż po starcie doszło do sporej kraksy w peletonie, ale nie doszło w niej do poważniejszych kontuzji. Gdy grupa po tym incydencie się połączyła rozpoczęły się ataki. Wielu kolarzy próbowało odjazdu, ale przez długi czas peleton nie odpuszczał. Po 60 kilometrach wciąż wszyscy jechali razem. Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do akcji Jana Tratnika. Kolarz CCC Sprandi Polkowice ruszył sam, by po chwili dołączyli do niego Peter Kusztor (Team Amplatz BMC) i Maximilian Hammerle (Vorarlberg). Trójka ta była cały czas kontrolowana przez peleton, który pilnował, by przewaga nie przekroczyła 3 minut.

Tratnik i jego towarzysze zostali doścignięci tuż za pierwszą premią 3.kategorii. Grupa zasadnicza była wtedy bardzo aktywna i wielu kolarzy chciało zainicjować nową ucieczkę. Trójce – Gian Friesecke, Patrick Jäger (obaj Team Vorarlberg) i Stephan Rabitsch (Team Felbermayr Simplon Wels) – udało się odjechać na kilkadziesiąt sekund, ale ta próba również została skasowana.

Zwycięzcę wyłonił masowy sprint, a w nim po raz drugi w tym wyścigu triumfował Elia Viviani (Włochy). Pokonał on Jasona Lowdesa (Isreal Cycling Academy) i lidera wyścigu, Sepa Vanmarcke (Cannondale Drapac). Jako 13.kreskę przekroczył najszybszy z „pomarańczowych” Patryk Stosz. W głównej grupie przyjechał 6. w ogólnym zestawieniu Felix Grossschartner, utrzymując swoją wysoką pozycję w generalce.

Wyniki