Aktualności

Tour of Britain: Banaszek 12. w masowym sprincie   

Alan Banaszek i Maciej Paterski finiszowali w czołowej „15” na 6.etapie OVO Energy Tour of Britain, zakończonym zwycięstwem Caleba Ewana.

Info: 6.etap, 8 września, Newmarket – Aldeburgh 186,9km

Trasa: płaska

Przebieg etapu

Początek zmagań był szybki i deszczowy. Obfitował w liczne ataki i po jednym z nich, na 12.kilometrze, na czele uformowała się 7-osobowa ucieczka. Znaleźli się w niej Enrico Barbin (Bardiani – CSF), Regan Gough, Damien Shaw (obaj An Post Chain Reaction), Jacob Hennessy (Wielka Brytania), Hayden McCormick (One Pro Cycling), Connor Swift (Madison Genesis) i Harry Tanfield (BIKE Channel Canyon). Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne peleton nie chciał ryzykować i trzymał ucieczkę w zasięgu 3 minut.

Uciekinierzy bardzo dobrze rozłożyli jednak siły, zostawiając trochę mocy na finałowe 20 kilometrów. Grupa zasadnicza musiała się mocno natrudzić, by ich doścignąć, gdyż akcja dnia zakończyła się dopiero 3 kilometry przed metą.

Finiszowe metry nie były łatwe pod względem technicznym, gdyż ok. 300m przed „kreską” kolarze pokonali ostry zakręt w prawo. Kluczowe było zatem właściwe ustawienie i zawodnicy CCC Sprandi Polkowice starali się w tym pomóc Alanowi Banaszkowi. Młody sprinter „pomarańczowych” zajął ostatecznie 12.miejsce, przyjeżdżając bezpośrednio przed kolejnym kolarzem polkowickiej ekipy, Maciejem Paterskim.

Najsprytniejszym i najszybszym zawodnikiem w końcówce był Caleb Ewan (Orica-Scott), który pokonał  Fernando Gavirię (Quick-Step Floors) i Dylana Groenewegena (Team LottoNL-Jumbo). Lars Boom (Team LottoNL-Jumbo) zachował koszulkę lidera wyścigu.

Wyniki