Aktualności

Tour of Britain: Białobłocki 17. w czasówce  

5.etap OVO Energy Tour of Britain, jazda indywidualna, przyciągnął do Wielkiej Brytanii najlepszych specjalistów od jazdy na czas. W tym gronie dobrze spisał się Marcin Białobłocki, który zajął 17.miejsce.

Info: 5.etap, 7 września, Tendring – Tendring, 16,2km (ITT)

Trasa: płaska

Przebieg etapu

Czasówka licząca 16 kilometrów, lub posługując się brytyjskim system miar – 10 mil, była zupełnie płaska i odpowiadała typowym czasowcom. Pasowała zatem Marcinowi Białobłockiemu, srebrnemu medaliście tegorocznych mistrzostw Polski.

Zawodnik CCC Sprandi Polkowice bardzo dobrze rozłożył siły, pokonując pierwszą połówkę w czasie powyżej 10 minut, a przyspieszając w drugiej części. Na mecie odnotował wynik 19:34, co w momencie przekroczenia „kreski” dawało mu pierwszą pozycję.

Jako, że OVO Energy Tour of Britain jest przez wielu traktowany jako ostatni test formy przed mistrzostwami świata, z rampy startowej zjechało po Polaku jeszcze wielu specjalistów od jazdy indywidualnej, którzy szykują się do walki o tęczową koszulkę. Wielcy faworyci nie zawiedli, a najmocniejszym z nich był Lars Boom (Team LottoNL-Jumbo). Uzyskał on czas 19:02, zapewniając sobie w ten sposób zarówno triumf etapowy, jak i prowadzenie w generalce. O tym jak silna była stawka niech świadczy fakt, że Białobłocki stracił zaledwie 32 sekundy, a uplasował się poza pierwszą „10”, na 17.miejscu.

Pierwszą „dwójkę” na etapie zgarnęli kolarze Team LottoNL-Jumbo, gdyż drugi był mistrz Europy, Victor Campenaerts (6 sekund straty). Trzeci rezultat uzyskał Vasil Kiryienka (Team Sky).

Inni kolarze CCC Sprandi Polkowice również pojechali solidnie, gdyż 26. był Jan Tratnik, a 47. Łukasz Owsian.

Wyniki