Aktualności

Tour of Britain: Paterski w top 30

Maciej Paterski zajął 27.miejsce na 3.etapie OVO Energy Tour of Britain, wygranym przez Caleba Ewana.

Info: 3.etap, 5 września, Normanby Hall country park – Scunthorpe, 176,9km

Trasa: pofałdowana

Przebieg etapu

Etap nie rozpoczął się korzystnie dla ekipy CCC Sprandi Polkowice, gdyż do ucieczki dnia załapał się jeden z największych rywali Łukasza Owsiana w walce o koszulkę górala. Graham Briggs (Team JLT Condor) oderwał się razem ze swoim kolegą z ekipy Ionem Bibbym, a także Matthew Holmesem (Madison Genesis), Harrym Tanfieldem (BIKE Channel Canyon) i Peterem Williamsem (ONE Pro Cycling). Briggs przystąpił do etapu z 17 punktami, mając na koncie tylko 4 punkty mniej od lidera klasyfikacji górskiej z „pomarańczowej” drużyny.

Jako, że w programie były trzy premie górskie 3.kategorii, koszulka Owsiana była zagrożona. Brytyjczyk nie zmarnował okazji, wygrał wszystkie sprinty, łącznie z premiami lotnymi i objął prowadzenie zarówno w klasyfikacji aktywnych, jak i górskiej.

Przez większość deszczowego dnia ucieczka utrzymywała ok. 3 i półminutowe prowadzenie, ale nie miała większych szans w pojedynku z rozpędzonym peletonem. Bibby i Williams byli ostatnimi dościgniętymi uciekinierami, a zostali wchłonięci 11 kilometrów przed metą.

Pomimo kilku odważnych, solowych prób w końcówce, o wszystkim ponownie zadecydował sprint z grupy. Tym razem jednak droga prowadziła lekko pod górę. Liderem zespołu CCC Sprandi Polkowice na ten etap był Maciej Paterski i był on rozprowadzany przez kolegów na finałowych kilometrach. „Patera” nie zdołał jednak ostatecznie wmieszać się w walkę o czołowe pozycje.

Po bardzo zaciętym sprincie drugie zwycięstwo w wyścigu wywalczył Caleb Ewan (Orica-Scott), który minimalnie ograł Edvalda Boassona Hagena (Dimension Data) i Alexandra Kristoffa (Katusha-Alpecin).

Wyniki