Aktualności

Tour of Croatia: Aktywny Tratnik na ostatnim etapie

Jan Tratnik walczył zażarcie w końcówce ostatniego etapu Tour of Croatia, ale jego ambitny przeskok został skasowany 200m przed metą.

Info: Etap 6., 22 kwietnia, Samobor – Zagreb, 153,6km

Trasa: płaska, z krętą, techniczną, pagórkowatą końcówką na rundzie po Zagrzebiu

Na finałowym odcinku na czele jechała 6-osobowa ucieczka. Nie było w niej „pomarańczowych”, którzy skupiali się na walce na rundach w Zagrzebiu, dla swojego lidera na ten etap, Jana Tratnika.

Uciekinierzy jechali z przodu bardzo mocno i peleton powoli zmniejszał stratę. Przy wjeździe na 7-kilometrowe, kręte okrążenie, które pokonywane było dwukrotnie, wciąż mieli ponad minutę przewagi. Na pierwszej rundzie na akcję z ucieczki zdecydowała się dwójka z Bardiani-CSF, Paolo Simion i Mirco Maestri. Samotnie ruszył za nim Jan Tratnik, licząc na przeskok. Niestety kolarz CCC Sprandi Polkowice nie zdołał dołączyć do prowadzących i został wchłonięty 200m przed metą, przez rozpędzony peleton. Ten nie był jednak w stanie wchłonąć już włoskiego duetu i po zwycięstwo etapowe sięgnął Simion, a drugi był Maestri. Najszybszy z peletonu był Eduard Grosu (Nippo-Vini Fantini).

Kanstantsin Siutsou (Bahrain Merida) utrzymał koszulkę lidera i triumfował w całym wyścigu. Łukasz Owsian, który był najwyżej sklasyfikowanym na kresce w Zagrzebiu „pomarańczowym”, zameldował się na 17. miejscu. W końcowej generalce awansował na 21. pozycję.