Aktualności

Tour of Croatia: Owsian 32. na szczycie Sv. Jure

Łukasz Owsian uplasował się na 32.miejscu w pierwszym górskim etapie Tour of Croatia, z brutalnym podjazdem do mety pod Sv. Jure.

Info: Etap 3., 19 kwietnia, Trogir – PP Biokovo (Sv. Jure), 134km

Trasa: meta na podjeździe (29km, 6%)

Przez większość tego etapu na czele jechała 5-osobowa ucieczka, która przez długi czas utrzymywała ponad 5-minutową przewagę. „Pomarańczowi” zdawali sobie sprawę z trudów, jakie czekają ich w końcówce etapu i oszczędzali siły w peletonie.

Wyszli na jego czoło tuż przed rozpoczęciem decydującej, 29-kilometrowej podróży pod górę, pod Sv. Jure, by najlepszy z mocno sprinterskiego składu góral, Łukasz Owsian mógł rozpocząć podjazd z dobrej pozycji. Przy okazji kolarze polkowickiej ekipy zmniejszyli stratę do ucieczki do ok. 2 minut.

Gdy droga zaczęła piąć się do góry, czołowa grupka się rozsypała. Peleton również zaczął się kurczyć. Owsian długo utrzymywał się z najlepszymi, ale w końcu musiał odpuścić. Po niezwykle ciężkiej wspinaczce, wjechał na szczyt własnym tempem, meldując się na 32.miejscu (14:42 straty).

Etap wygrał nowy lider wyścigu, Kanstantsin Siutsou (Bahrain Merida), który na ostatnich metrach ograł Pietera Weeninga (Roompot – Nederlandse Loterij). Trzeci był Yevgeniy Gidich (Astana).