Aktualności

Tour of Croatia: Schlegel 15. w końcowej generalce  

Michal Schlegel zakończył zmagania w Tour of the Alps z 24.miejscem na ostatnim etapie i 15.w klasyfikacji generalnej.  

Info: Etap 5., 20 kwietnia, Rattenberg – Innsbruck, 164,2km

Trasa: górzysta

Na finałowym odcinku na kolarzy czekała górzysta trasa, z ciężką rundą wokół Innsbrucka, na której rozegrane zostaną tegoroczne mistrzostwa świata. Zawodnicy mogli zatem skorzystać z okazji i przeprowadzić rekonesans pętli światowego czempionatu. Tego dnia kolarze wspinali się na Olympia Hill trzy razy, a we wrześniu zmierzą się z tym wzniesieniem 7-krotnie.

Ucieczka dnia na etapie liczyła 8 osób, jednak nie byli oni głównymi aktorami tego widowiska. Zostali oni skasowani 30km przed metą i wtedy też główni faworyci ruszyli do akcji. Po serii ataków główna grupa się podzieliła. „Pomarańczowi”, ze swoim liderem, Michalem Schlegelem nie byli w stanie odpowiedzieć na te przyspieszenia i Czech został nieco z tyłu.

Po bardzo aktywnej końcówce Mark Padun (Bahrain Merida) sięgnął po wygraną, ogrywając George’a Bennetta (Team LottoNL-Jumbo) i Jana Hirta (Astana). Schlegel przyjechał na 24.miejscu (strata 2:24) kończąc Tour of the Alps na 15.pozycji, 4:52 za zwycięzcą, Thibaut Pinot (Groupama FDJ).