Tour of Estonia: dobry start kolarzy CCC podczas pierwszego dnia wyscigu

W sobotę, 30.05. br. w Viimsi, miejscowości położonej na północ od Tallinu, rozpoczął się wyścig etapowy Tour of Estonia (kat. UCI 2.1). Pierwszego dnia kolarze rywalizowali podczas pierwszego etapu który został podzielony na dwie części.

Podczas pierwszej części 1. etapu kolarze mieli do pokonania dystans 125 km na trasie okrężnej wokół Viimsi (10 okrążeń po 12,5 km). Trasa etapu przebiegała po stosunkowo płaskim ternie co wskazywało, że o zwycięstwo będą walczyć sprinterzy. Było sporo ataków i prób odjazdów lecz o zwycięstwie etapowym zadecydował sprinterski finisz z peletonu.

Najlepszym na mecie okazał się Leonid Krasnov z ekipy Russvelo. W sprinterskim pojedynku pokonał Konrada Dąbkowskiego (BDC – Marcpol) i Linusa Dahlberga (People4you – Unaas Cycling).

Najwyżej spośród zawodników ekipy CCC Polsat Polkowice finiszował Jarosław Marycz zajmując 11. miejsce.

Liderem wyścigu został zwycięzca etapu, Leonid Krasnov.

120. Piotr Gawroński

Po południu w Tallinnie została przeprowadzona druga część pierwszego etapu, którym była jazda indywidualna na dystansie 3 km.Trasa czasówki mimo, że była bardzo krótka to sprawiła kolarzom wiele trudności. Prowadziła wąskimi uliczkami miasta z licznymi zakrętami co mocno „wybijało” zawodników z rytmu jazdy.

Najlepszy czas uzyskał reprezentant gospodarzy, Gert Joeaar, który pokonał trasę w czasie 4 min. 31 sek. Czas gorszy o 2 sekundy wykręcił Fredrik Ludvigsson (People4you – Unaas Cycling). Trzecie miejsce z czas gorszym o 4 sekundy zajął Stefan Schumacher (Christina Watches-Onfone).

Bardzo dobrze pojechali czasówkę kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice. Davide Rebellin pokonał trasę jazdy indywidualnej na czas z czasem gorszym od zwycięzcy o 8 sekund i zajął czwarte miejsce. Tuz za nim uplasował się Jarosław Marycz ze stratą 9 sek. do . Gerta Joeaara. Ósmy czas przejazdu uzyskał Tomasz Kiendyś.