Tour of Estonia: Furlan wygrywa drugi etap, Marycz dziewiąty

Doświadczony włoski sprinter Angelo Furlan (Christina Watches-Onfone) po finiszu z peletonu wygrał 2.etap wyścigu Tour of Estonia. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice finiszował na 9.miejscu.

Podczas drugiego etapu estońskiej etapówki kolarze pokonywali trasę długości 192 kilometrów która prowadziła z Tallina do Tartu. Etap przebiegał bardzo dynamicznie a ucieczka czwórki kolarzy która trwała przez większą część etapu została zlikwidowana na kilkanaście kilometrów przed metą. Przebieg wyścigu kontrolowała reprezentacja narodowa Estonii w której jedzie lider wyścigu Gert Joeaar.

Na ostatnich kilometrach trasy, już na ulicach Tartu, kiedy peleton jechał w komplecie, mocno zaczęły pracować ekipy mające w swoich składach sprinterów. Bardzo skuteczną pracę wykonała ekipa Christina Watches-Onfone, która wyprowadziła swojego sprintera Angelo Furlana na dogodna pozycję, który nie dał szans innym kolarzom, zostając zwycięzca 2.etapu. Na drugim miejscu finiszował Szwed Linus Dahlberg (Team People4you – Unaas Cycling), a trzeci linie mety przejechał Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol).

Najlepszym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice okazał się Jarosław Marycz, który finiszował na 9. miejscu. Tuż za nim, na 12. miejscu linię mety przejechał Bartłomiej Matysiak.

Liderem pozostał nadal Gert Joeaar (reprezentacja narodowa Estonii).