Tour of Hainan: 5. miejsce Marczyńskiego.

Ostatni etap wyścigu Tour of Hainan wygrał po raz czwarty zawodnik ekipy Skil-Shimano, Kenny Robert Van Hummel. W klasyfikacji końcowej wyścigu zwyciężył Kazach z ekipy Astany, Valentin Iglinskiy.

Podczas ostatniego etapu wyścigu dookoła wyspy Hainan, który prowadził z Dongfang do stolicy regionu, Sanya, kolarze mieli do pokonania trasę długości 226 kilometrów. Mimo przewidywań, że tak długi i trudny etap dokonana zmian w klasyfikacji końcowej wyścigu, stało się inaczej. Przebieg etapu był bardzo dynamiczny, pełen ataków i prób odjazdów, to ostatecznie na metę w Sanya przyjechał prawie cały peleton i jak podczas większości poprzednich etapów walkę o etapowe zwycięstwo rozegrali sprinterzy. I jak zwykle mocno pracująca ekipa Skil-Shimano doprowadziła do czwartego zwycięstwa Roberta Van Hummela.
Holender wyprzedził na mecie Rosjanina Sergey’a Kudentsova z PSN, i Hiszpana Enrique Matę z Footon Servetto.

Po 9. etapie wyścigu w klasyfikacji końcowej nie zaszły większe zmiany. Zwycięzcą wyścigu został Kazach z ekipy Astany, Valentin Iglinskiy, który wyprzedził o 17 sek. Australijczyka Johnniego Walkera (Footon-Servetto) i reprezentanta narodowej kadry Rosji Alexeia Markova, który stracił do zwycięzcy 18 sekund.

Tomasz Marczyński z ekipy CCC Polsat Polkowice, zakończył wyścig na 5, miejscu tracąc do zwycięzcy wyścigu 21 sekund

Wyniki 9. etapu: Dongfang – Sanya 226.1km