Tour of Hainan: 6.etap dla Hoflanda. Bartek Matysiak znowu siódmy

Zwycięzcą 6.etapu wyścigu Tour of Hainan został lider wyścigu, zawodnik ekipy Belkin Pro Cycling, Moreno Hofland. Na 7. miejscu finiszował najlepszy z zawodników ekipy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak.

Szósty etap wyścigu Tour of Hainan to jeden z krótszych odcinków tegorocznej edycji. Jego długość wynosiła zaledwie 115 kilometrów a trasa kierowała się wgłąb wyspy, gdzie w miejscowości Wuzhishan umiejscowiono metę etapu.

Po starcie peletonu w nadmorskiej miejscowości Sanya, przez pierwsze kilkadziesiąt kilometrów trasa prowadziła po stosunkowo płaskim terenie. Od 90 kilometra pojawiły się niewielkie górki i rozpoczął się dość długi podjazd na drugą z górskim premii kat. 2. Peleton został nieco podzielony ale mimo to na metę w Wuzhishan dojechał prawie w całości. Z tyłu pozostała jedynie dwudziestoosobowa grupa kolarzy a wśród nich czterokrotny etapowy zwycięzca etapowy, Theo Bos (Belkin).

Mimo nieobecności w zasadniczym peletonie Theo Bosa, tym razem ekipa Belkin rozprowadziła lidera wyścigu, Moreno Hoflanda, który w sprinterskim pojedynku pokonał kolegę z drużyny, Larsa Booma i Christopha Schweizera (Synergy Baku Cycling).

Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) ponownie zameldował się na wysokiej pozycji zajmując 7.miejsce.

W klasyfikacji generalnej nadal przewodzi Moreno Hofland (Belkin). Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) zajmuje 12.miejsce.