Tour of Hainan: 6. miejsce Adriana Honkisza na pierwszym etapie

Holender Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling Team) wygrał pierwszy etap wyścigu Tour of Hainan. Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice), zajął wysokie szóste miejsce.

Pierwszego dnia rywalizacji podczas chińskiej etapówki, Tour of Hainan, kolarze mieli do pokonania najkrótszy odcinek całego wyścigu, który liczył zaledwie 85,6 kilometra. Prowadził on z Chengmai old Town do Chengmai.

Podczas tego krótkiego etapu, który rozgrywany był na trasie wokół miasta Chengmai, było bardzo wiele ataków i prób rozerwania peletonu, ale o losach zwycięstwa na dzisiejszym etapie zadecydowała ucieczka do której „zabrało” się 15. zawodników. Wśród nich znalazł się również Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice).

Na ostatnich kilometrach do mety zaatakowali Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling) i Frédéric Amorison (Crelan Euphony). Młody Holender okazał się bardzo silnym dzisiejszego dnia i samotnie finiszował na mecie w Chengmai zostając pierwszym etapowym zwycięzcą i jednocześnie pierwszym liderem wyścigu. Ze stratą 6 sekund, jako drugi linię mety minął Frédéric Amorison (Crelan Euphony). Ze startą 17-sekund do zwycięzcy, 10-osobową grupę przyprowadził Holender Tom Leezer. W grupie tej przyjechał również Adrian Honkisz, który finiszował na 6. miejscu.