Aktualności

Tour of Hainan: 8. miejsce Latonia na kolejnym sprinterskim etapie

Po raz drugi z rzędu Eryk Latoń finiszował w czołowej „10”, na 3. etapie Tour of Hainan. Odcinek ten padł łupem Sachy Modolo (Lampre-Merida). 

Tuż po starcie 130-kilometrowych zmagań, oderwała sie 4-osobowa grupka. Znaleźli się w niej James Glasspool (Novo Nordisk), Krists Neilands (Rietumu Delfin), Ma Guangtong (Hengxiang) i Vitaliy Buts Ukraina). Bardzo szybko ich przewaga osiągnęła maksymalny pułap, ok. 2:40, ale z uwagi na krótki dystans, jaki tego dnia kolarze mieli do pokonania, peleton musiał szybko zabrać się do odrabiania strat. I faktycznie tak było – grupa zasadnicza systematycznie skracałą dystans, by wchłonąc uciekinierów kilkanaście kilometrów przed metą.

W samej końcówce, kolarze CCC Sprandi Polkowice wyszli na czoło stawki, by ustawić do sprintu Eryka Latonia. Mógł on dzięki temu wykonać sprint z dobrej pozycji i zająć 8. miejsce. Wygrał Sacha Modolo (Lampre-Merida), pokonując Jakuba Mareczko (Southeast) i Eduarda Michaela Grosu (Nippo – Vini Fantini).

Podobnie jak w poprzednich dniach wszystkie ekipy sprinterskie mocno pracowały na końcowych kilometrach, by pomóc swoim liderom. Koledzy z ekipy również wyszli na czoło grupy, ok. 2 kilometry przed metą i mocno naciągnęli peleton. Trzy ostatnie zmiany były bardzo mocne – Leszek Pluciński, Jarosław Marycz i Grzegorz Stępniak pomogli mi zacząć sprint z dobrego miejsca i umożliwili mi wywalczenia lokaty w pierwszej „10” – mówił Eryk Latoń.

 

Dzisiaj przez większość etapu ekipa lidera kontrolowała tempo w grupie. Z uwagi na silny wiatr, było dosyć nerwowo. Na końcowych kilometrach wyszliśmy całą drużyną na czoło peletonu, by pomóc Erykowi i Grzegorzowi w walce o pozycję – dodał Łukasz Owsian.