Tour of Hainan: 9 miejsce Sylwestra Janiszewskiego.

Anuar Manan (Terengganu Cycling Team) wygrał, po finiszu z peletonu, 5. etap kolarskiego wyścigu Tour of Hainan. W poniedziałek kolarze przejechali trasę z Haikou do Chengmai i pokonali 151,6 km.

Drugie miejsce na mecie poniedziałkowego odcinka zajął kolega klubowy Manana, Mohd Harrif Salleh. 3. był Ricco Rogers (Giant Kenda Cycling Team). W pierwszej grupie przyjechało w sumie 94 kolarzy, w tym pięciu zawodników CCC Polsat Polkowice. Najlepszy z Polkowiczan był Sylwester Janiszewski, który finiszował na 9. pozycji. Pecha miał Kamil Zieliński, który ostatnie 2 kilometry etapu jechał na przebitej oponie i stracił 20 sekund do zasadniczej grupy.

Piąty etap wyścigu przebiegał w bardzo szybkim tempie – momentami kolarze jechali na płaskiej trasie 70 km/h. Obfitował on zarazem w bardzo dużą liczbę defektów, także u zawodników CCC Polsat Polkowice. Z pomocy technicznej korzystali m.in. Charucki, Batek, Kiendyś, czy aż dwukrotnie lider polkowickiego zespołu na wyścig, Zieliński.

Trudy odcinka wzmocniła wysoka temperatura oraz do tego bardzo wysoka wilgotność powietrza 90%, która powodowała, że było parno i duszno co sprawiało problemy z oddychaniem. Do tego doszło szybkie tempo w pierwszej części odcinka, więc… nie było łatwo.

Na czele klasyfikacji generalnej Tour of Hainan bez zmian. Żółtą koszulkę założył po 5. etapie Francuz, Jules (19:02.25). Drugie miejsce ze stratą 7 sekund zajmuje Valentin Igliński (Team Astana). Trzeci jest Alexander Schmitt (Team Eddy Merckx), który do lidera traci także siedem sekund.

Najwyżej z Polaków na 24. miejscu sklasyfikowany jest Dariusz Batek, który traci 16 sekund do prowadzącego Francuza. 32. jest Taciak (+ 21 sek.), 35. Zieliński (+ 36 sek.), 47. Matysiak (+ 3.28), 76. Kiendyś (+ 7.31), 92. Charucki (+ 30.31) a 100. Janiszewski (+ 36.08).

W klasyfikacji drużynowej CCC Polsat Polkowice zajmuje 7. miejsce.

We wtorek 6. etap wyścigu z Chengmai do Danzhou o długości 173 kilometrów.