Aktualności

Tour of Hainan: Hofland zwycięzcą wyścigu, Adrian Honkisz siódmy

Theo Bos (Belkin Pro Cycling) wygrał ostatni, 9.etap wyścigu Tour of Hainan a jego kolega klubowy, Moreno Hofland został zwycięzcą całego wyścigu. Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) ukończył wyścig na 7. miejscu.

Podczas ostatniego dnia rywalizacji w wyścigu Tour of Hainan kolarze mieli do pokonania dystans 148 kilometrów z Danzhou do Chengmai. Tak jak większość etapów tegorocznej edycji wyścigu trasa ostatniego etapu nie przysporzyła kolarzom większych problemów i do mety w Chengmail przyjechał cały peleton. Do walki o etapowe zwycięstwo przystąpili sprinterzy ale jak zawsze, pierwszy na mecie finiszował kolarz ekipy Belkin.

Na zakończenie wyścigu, po swoje szóste etapowe zwycięstwo sięgnął Theo Bos. Holender wyprzedził Thomasa Rogersa (Synergy Baku Cycling Project) oraz Michela Kurtha (Team Quantec-Indeland). Bartek Matysiak (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 17. miejscu.

W klasyfikacji generalnej wyścigu zwycięzcą został Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling), który koszulkę lidera założył na pierwszym etapie i „dowiózł” do końca wyścigu.

Występ kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice można uznać za udany. W klasyfikacji generalnej Adrian Honkisz zajął 7. miejsce a Mateusz Taciak został zwycięzca klasyfikacji górskiej. Bardzo udany występ odnotował Bartek Matysiak, który po upadku Grzegorza Stępniaka, włączył się do walki o etapowe zwycięstwa, kilka razy finiszując w pierwszej dziesiątce.

 

Wyniki 9.etapu Tour of Hainan, Danzhou – Chengmai, 148 km;

1. Theo Bos (Belkin Pro Cycling) 3:37:01

2. Thomas Rogers (Synergy Baku Cycling)

3. Michael Kurth (Team Quantec – Indeland)

16. Bartłomiej Matysiak

27. Adrian Honkisz

35. Nikolay Mihaylov

37. Marek Rutkiewicz

44. Grzegorz Stępniak 0:07

45. Mateusz Taciak

97. Łukasz Owsian

 

Klasyfikacja generalna wyścigu

1. Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling) 3:44:00

2. Frederic Amorison (Crelan Euphony) 1:07

3. Tom Leezer (Belkin Pro Cycling) 1:14

7. Adrian Honkisz 1:24

14. Nikolay Mihaylov 1:45

18. Bartłomiej Matysiak 1:52

21. Łukasz Owsian

22. Marek Rutkiewicz

30. Mateusz Taciak 1:59

70. Grzegorz Stępniak 5:15