Tour of Hainan: Iglinsky zwycięża, Zieliński na 19 miejscu.

Kenny Van Hummel (Skil-Shimano) odniósł zwycięstwo na ostatnim 9. etapie Tour of Hainan. Holender zaliczył tym samym swoją trzecią wygraną podczas tegorocznej edycji wyścigu. Kolejny dzień dobrej jazdy kolarzy CCC Polsat Polkowice.

Dla ekipy Skil-Shimano było to już czwarte zwycięstwo w trakcie 9-dniowej rywalizacji na Hajnanie a zarazem 34. w tegorocznym sezonie. Dla Van Hummela to tymczasem siódmy triumf w roku 2011.

Podczas ostatniego, 9. etapu, po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice. Na 3 km przed metą cała ekipa wyszła na czoło wyścigu i rozpoczęła rozprowadzanie swoich sprinterów. Najlepiej zaprezentował się Sylwester Janiszewski, który linię mety minął na 5. miejscu, natomiast Kamil Zieliński finiszował na 10 pozycji.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany i po triumf sięgnął Kazach, Valentin Iglinski (Team Astana), który żółtą koszulkę lidera zdobył w czwartek. O 13 sekund wyprzedził Reinharda Janse van Rensburga (MTB Qubeka) i o 20 Alexandra Schmitta (Team Eddy Merckx).

Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Zieliński, plasując się na 19. miejscu (29 sekund straty do zwycięzcy). Kolejni Polacy zajmowali odpowiednio miejsca: 28. Taciak (+34), 38. Matysiak (+4:28), 41. Tomasz Kiendyś (+7:52), 44. Batek (+15:03), 75. Charucki (+31:58), 84. Janiszewski (+36:35).

W klasyfikacji drużynowej ekipa CCC Polsat Polkowice zajęła 7. miejsce.