Aktualności

Tour of Hainan: Kolejne zwyciestwo Bosa. Bartek Matysiak siódmy

Theo Bos (Belkin) po raz czwarty odniósł etapowe zwycięstwo, pokonując na 5.etapie wyścigu Tour of Hainan drużynowego kolegę Moreno Hoflanda i Borisa Shpilevskiego (RTS Racing). Bartek Matysiak finiszował na 7.miejscu.

Piąty dzień rywalizacji kolarzy w wyścigu dookoła wyspy Hainan okazał się kolejnym szczęśliwym dniem dla kolarzy ekipy Belkin. Theo Bos wraz z ekipą zdominowali dotychczasowy przebieg wyścigu i bez większych problemów wyprowadzili swojego sprintera na etapowego zwycięzcę.

Nie mieli z tym większych problemów, bowiem 5.etap wyścigu to kolejny odcinek który sprzyjał sprinterom. Prowadził on z Wanning do Sanya a trasa jego długości 187 kilometrów w większości przebiegała po terenie stosunkowo płaskim. Były co prawda dwa niewielkie podjazdy na których usytuowano górskie premie, mimo to do mety peleton dojechał w komplecie.

Po czwarte zwycięstwo etapowe sięgnął ponownie kolarz ekipy Belkin, Theo Bos, pokonując tym razem klubowego kolegę, Moreno Hoflanda. Jako trzeci linie mety minął Boris Shpilevsky (RTS Racing Team).

Dobrym finiszem popisał się kolejny już raz kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak, który na 5. etapie zajął siódme miejsce.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Moreno Hofland (Belkin) a najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy „pomarańczowych” jest Adrian Honkisz, który zajmuje 12. miejsce tracąc do lidera 1 minutę.

 

Wyniki 5.etapu Tour of Hainan, Qionghai – Xinglong, 183,6 km;

1. Theo Bos (Belkin Pro Cycling) 4:17:15

2. Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling)

3. Boris Shpilevsky (RTS Racing Team)

7. Bartłomiej Matysiak

37. Adrian Honkisz

51. Łukasz Owsian

61. Grzegorz Stępniak

70. Nikolay Mihaylov

86. Marek Rutkiewicz

87. Mateusz Taciak