Aktualności

Tour of Hainan: Latoń 15. na otwarcie

Grupa CCC Sprandi Polkowice rozpoczęła ściganie w Tour of Hainan od 15.miejsca Eryka Latonia na 1. etapie.

Inaugurujący odcinek był bardzo krótki i liczył zaledwie 76-kilometrów. W związku z tak krótkim dystansem, peleton nie pozwolił uciekinierom na osiągnięcie przewagi większej niż 1:50. „Pomarańczowi” spokojnie weszli wyścig i jechali przez większość czasu w grupie zasadniczej.

Na finałowe 10 kilometrów peleton wjechał razem i o końcowym rezultacie zadecydował masowy sprint. W nim najszybszy był Andrea Palini (Skydive Dubai – Pro Cycling Team – Al Ahli Club), który na finiszowych metrach pokonał Roberto Ferrariego (Lampre-Merida) i Fabio Silvestre (Trek Factory Racing).

Najlepszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice był Eryk Latoń, który zajął 15. miejsce. – Mogłem dzisiaj liczyć na duże wsparcie kolegów z ekipy. W samej końcówce Grzegorz Stępniak przeciągnął mnie na czoło stawki, ale na ostatnim zakręcie zostaliśmy przyblokowani i musieliśmy mocno hamować. Później zostałem sam, w okolicach 20-25 pozycji i ostatecznie na metę wjechałem w pierwszej „15”. Jak na pierwszy etap, długą podróż i zmianę czasu to dobry wynik – wyjaśnia młody kolarz.

Jutrzejszy etap, z Xinglong do Wenchang liczy już 188 kilometrów i najprawdopodobniej, podobnie jak dziś, w głównej roli wystąpią sprinterzy.