Aktualności

Tour of Hainan: Małecki w odjeździe, Stosz aktywny na finiszu

Kamil Małecki jechał w ucieczce dnia na 3.etapie Tour of Hainan. W kolejnym pojedynku sprinterskim najszybszy był Max Walscheid i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Kamil Małecki zaatakował tuż po starcie 208-kilometrowego etapu. Razem z nim zabrali się też Mirko Tedeschi (Wilier – Southeast), Lachlan Norris (Drapac Professional Cycling), Clement Koretzky (Team Vorarlberg), Guangtong Ma (Wisdom – Hengxiang Cycling Team), Nazaerbieke Bieken (Hy Sport – Look Continental Cycling), Carlos Ospina (RTS – Monton Racing) i Oleksandr Prevar (Kolss BDC Team). Wypracowali oni ponad 5-minutową przewagę.

Kamil Małecki nie zadowolił się tylko miejscem w ucieczce, ale też postanowił walczyć o koszulkę najlepszego górala. Wygrał premię górską 4.kategorii, zrównując się punktami z Jingbiao Zhao (Wisdom – Hengxiang Cycling Team). Chińczyk utrzymał jednak prowadzenie, gdyż po etapie zajmował wyższe w miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ok. 40 kilometrów przed metą ucieczka się podzieliła. Zawodnik polkowickiej ekipy nie zdołał utrzymać się w czołówce i wrócił do peletonu.

Po kolejnych przetasowaniach na czele, De Rossi wyszedł na samotne prowadzenie. Był ostatnim uciekinierem, który został schwytany, a jego przygoda z przodu wyścigu zakończyła się 16 kilometrów przed końcem.

Na finałowych kilometrach dochodziło jeszcze do kilku prób odskoku, ale grupy sprinterskie miały wszystko pod kontrolą i po raz trzeci z rzędu doprowadziły do masowego finiszu. W bardzo zaciętym sprincie minimalnie najszybszy okazał się Max Walscheid (Giant-Alpecin). Pokonał on Andrea Pasqualona (Team Roth) i Tino Thomela (RTS – Monton Racing). Walscheid objął też prowadzenie w generalce.

Tym razem najszybszym „pomarańczowym” był Patryk Stosz, który zameldował się na 12.miejscu.