Tour of Hainan: podium 7.etapu dla ekipy Belkin. Taciak najlepszym góralem

Kolejny etap Tour of Hainan zdominowany przez ekipę Belkin. Zwycięzcą etapu został Theo Bos. Dzisiaj po raz piąty wygrał 7. etap wyścigu, pokonując swoich klubowych kolegów: Larsa Booma i Moreno Hoflanda!

Siódmy etap wyścigu Tour of Hainan prowadził z Wuzhishan do Dongfang. Był to najdłuższym odcinkiem w całym wyścigu, liczący 217 kilometrów. Rozpoczął się od bardzo mocnego akcentu, gdyż zaraz po starcie, kolarze wpinali się na jedyną podczas tego etapu, górską premię kat. 1. znajdującą się na 9. kilometrze trasy. Na 4. kilometry przed szczytem zaatakowali kolarze CCC Polsat Polkowice. Jako pierwszy do ataku ruszył Nikolay Mihaylov, za którym ruszył Mateusz Taciak. Do walki o punkty włączył się również lider klasyfikacji, Ukrainiec Vitaly Buts. Mateusz Taciak poradził sobie z Ukraińcem i jako pierwszy minął linię premii zostając nowym liderem klasyfikacji górskiej.

„Ponieważ, ze względu na dominację ekipy Belkin, nie mamy szans wygrać etapu, koszulka lidera klasyfikacji górskiej stała się naszym celem” – powiedział na mecie Mateusz Taciak.

Po pokonaniu górskiej premii, dalsza część trasy etapu prowadziła po wyjątkowo płaskim terenie, w dużej część wzdłuż nadmorskiego wybrzeża.

Kolejny już raz, na metę wyścigu dojechał cały peleton i wiadomym było, że walkę o zwycięstwo stoczą sprinterzy. Ekipa Belkin, która od samego początku wyścigu pokazuje jak rozgrywać finisze z peletonu i tym razem nie zmarnowała nadarzającej się szansy. Po dniu przerwy, znów doskonałym finiszem popisał się Theo Bos wygrywając piąty (z siedmiu) etapów. Na mecie W Dongfang pokonał kolegów z drużyny: Larsa Booma i Moreno Hoflanda i Tom Leezer.

Spośród kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak finiszował na 17. miejscu.
Liderem wyścigu nadal jest Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling Team), a Adrian Honkisz zajmuje 12. miejsce.