Aktualności

Tour of Hainan: Ponzi 10. na otwarcie

Simone Ponzi rozpoczął Tour of Hainan od 10.miejsca. Otwierający zmagania etap wygrał Rafael Andriato (Wilier-Southeast).

Wyścig na chińskiej wyspie został zainaugurowany bardzo krótkim etapem. Do pokonania było tylko 88 kilometrów, a że profil był płaski można się było spodziewać wysokich prędkości i masowego sprintu.

Szyki sprinterom spróbowali pokrzyżować Lucas De Rossi (Delko Marseille Provence KTM), Alex Diniz Correia (Funvic), Dmitriy Lukyanov (Vino 4-Ever) i Jingbiao Zhao (Wisdom – Hengxiang Cycling Team). Odjechali oni na 2 minuty, ale nie mieli większych szans na przechytrzenie peletonu.

Akcja ta zakończyła się 8 kilometrów przed metą, m.in. dzięki aktywnym udziale CCC Sprandi Polkowice w pogoni. „Pomarańczowi” prowadzili peleton też na finałowych 10 kilometrach, wypracowując pozycję dla Simone Ponziego.

Włoch nie zdołał wyjść na ostatnią prostą na czołowych miejscach w grupie, był lekko zamknięty i finiszował na 10. miejscu.

Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta i trwała do ostatniego centymetra. Max Walscheid (Giant-Alpecin) był przekonany o swoim zwycięstwie, jednak w ostatniej sekundzie koło wystawił mu Rafael Andriato (Wilier-Southeast). Brazylijczyk radował się z wygranej etapowej oraz koszulki lidera wyścigu.