Aktualności

Tour of Hainan: Ponzi w czołowej „20” na 2. etapie

Po imponującej akcji na ostatnim kilometrze, Astana wywalczyła dwa pierwsze miejsca na 2.etapie Tour of Hainan. Simone Ponzi był najwyżej sklasyfikowanym „pomarańczowym”, kończąc dzień w czołowej „20”.

Drugiego dnia rywalizacji kolarze zmierzyli się z najdłuższym etapem wyścigu. Przed nimi było 230 kilometrów z Xinglong do Haikou. Była to kolejna szansa dla sprinterów, ale oczywiście nie brakowało też uciekinierów, którzy liczyli na to, że peleton odpuści ich akcję.

Wśród tych, którzy spróbowali odważnego odjazdu byli Jonas Henttala (Team Novo Nordisk), Roberto Pinheiro da Silva, Murilo Affonso (obaj Funvic Soul Cycles – Carrefour), Alexandr Osvyannikov (Vino 4ever SKO), Meiyin Wang (Wisdom – Hengxiang Cycling Tean), Sun Xiaolong (Giant-Champion System Pro Cycling) i Kirill Zakharov (Rosja).

Ich przewaga w pewnym momencie wynosiła 7 minut, ale by poważnie myśleć o dojechaniu do mety na czele, potrzebny był znacznie większy zapas.

Wcześnie, bo ok. 100 kilometrów przed metą z czołówki wyskoczyli Affonso i Zakharov. Jechali oni  przodu aż do finałowych 20 kilometrów. Po ich doścignięciu doszło jeszcze do kilku ataków, ale po raz drugi z rzędu o wszystkim zadecydował masowy sprint.

Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice utrzymywali się na czołowych pozycjach w peletonie, ale ostatecznie to drużyna Astana okazała się tego dnia najmocniejsza. Po przejechaniu czerwonego trójka, sygnalizującego ostatni kilometr, Alexey Lutsenko i Ruslan Tleubayev uzyskali kilkumetrową przewagę, którą utrzymali do samego końca. Tuż przed kreską  Tleubayev rozpoczął sprint, wykańczając pracę swojego kolegi, który go w imponującym stylu rozprowadził. Zawodnicy kazachskiej ekipy zajęli pierwsze dwa miejsca, a trzeci był Robert Ferrari (Lampre – Merida).

Simone Ponzi zameldował się na mecie na 17. pozycji.