Tour of Hainan: Theo Bos zwycięża po raz drugi. Stępniak w kraksie

Po kolejne zwycięstwo etapowe sięgnął kolarz ekipy Belkin Pro Cycling, Theo Bos. Wygrał 3.etap wyścigu Tour of Hainan pokonując klubowego kolegę Moreno Hoflanda. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) mocno ucierpiał w kraksie.

Trzeci etap wyścigu Tour of Hainan prowadził ze stolicy wyspy – Haikou do Qinghai. Długość jego wynosiła 147 kilometrów i w większości prowadziła po terenie płaskim co kolejny już raz wykorzystały ekipy mający w swoich składach sprinterów.

Przebieg etapu odbywał się według podobnego scenariusza jak w dniu wczorajszym. Na początku było znowu mnóstwo ataków ale dopiero kiedy kolarze minęli 50 kilometr z peletonu odjechała szóstka kolarzy. Uzyskali przewagę nad peletonem i między sobą rozgrywali lotne finisze walcząc o bonifikaty sekundowe.

Kiedy do mety w Qinghai pozostawało coraz mniej kilometrów, peleton znowu narzucił mocne tempo, likwidując bardzo szybko odjazd. Na czele grupy zasadniczej ustawiony został „pociąg” kolarzy ekipy Belkin, którzy w perfekcyjny sposób rozprowadzili swojego sprintera, Theo Bosa, wyprowadzając go po raz drugi na etapowego zwycięzcę. Tuż za nim linię mety minął jego klubowy kolega a zarazem lider wyścigu, Moreno Hofland. Na trzecim miejscu finiszował reprezentant Ukrainy, Yuri Metlushenko.

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice został Bartek Matysiak, który minął metę na 15.miejscu.

– Na 500 metrów przed metą w peletonie miała miejsce poważna kraksa. Grzegorz Stepniak ustawiał sie do finiszu i znajdował sie na dobrej, czwartej pozycji do ataku. Niestety, znalazł sie w grupie kolarzy którzy nie uniknęli kraksy i mocno poturbowany dotarł do mety na osatniej pozycji. Jest mocno potłuczony ale jak oswiadczył jutro staje na starcie i jedzie dalej – informuje Piotr Wadecki