Tour of Hainan: Theo Bos zwycięzcą 2.etapu. Bartek Matysiak trzynasty

Zwycięzcą 2.etapu wyścigu Tour of Hainan został zawodnik ekipy Belkin Pro Cycling, Theo Bos. Na 13. miejscu finiszował najlepszy z zawodników ekipy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak.

Podczas drugiego dnia rywalizacji w wyścigu dookoła wyspy Hainan, kolarze mieli do pokonania dystans długości 175 kilometrów, który prowadził z miejscowości Chengmai do Haikou.

Przebieg 2.etapu obfitował w wiele bardzo dynamicznych akcji i prób odjazdów a mimo to przez pierwsze 50 kilometrów trasy peleton jechał razem. Wielu kolarzy próbowało samotnych ataków ale dopiero akcja trójki kolarzy zakończyła się powodzeniem. Uciekinierzy zdołali „odskoczyć” od peletonu na kilkadziesiąt sekund i przy biernym zachowaniu peletonu zdołali powiększyć swoją przewagę, która w pewnym momencie trasy wynosiła około 3 minut.

Gdy do mety pozostawało coraz mniej kilometrów, peleton za sprawą m.in. ekipy Belkin którą wspomagali kolarze CCC, zaczął dyktować coraz większe tempo jazdy i przewaga uciekającej trójki zaczęła się dość szybko zmniejszać.Na ostatnich kilometrach trasy ucieczka została zlikwidowana i wiadomym było, że do mety dojedzie cały peleton a o zwycięstwo etapowe będą walczyć sprinterzy.

Najszybciej z peletonu finiszował specjalista od sprintów, zawodnik ekipy Belkin, Theo Bos, który wyprzedził klubowego kolegę Moreno Hoflanda. Trzeci finiszował Yannick Martinez (La Pomme Marseille).

Na 13. miejscu finiszował najlepszy z kolarzy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling). Adrian Honkisz zajmuje 10. miejsce tracąc do lidera 44 sek.