Aktualności

Tour of Hainan: Tom Veelers zwycięzcą 3 etapu.

Tom Veelers wygrał 3. etap kolarskiego wyścigu Tour of Hainan. 27-latek ze Skil-Shimano okazał się najszybszym zawodnikiem po finiszu z peletonu. Sobotni odcinek z Xinglong do Wenchang liczył 161 kilometrów, a średnia prędkość na etapie wyniosła 41,5 km/h.

Drugie miejsce na mecie 3. etapu zajął inny z reprezentantów Skil-Shimano, Kenny van Hummel. Trzeci był Malezyjczyk, Hariff Salleh (Terengganu Cycling Team).
Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Sylwester Janiszewski, który zajął 22. miejsce.

Sobotni etap przebiegał przez pięć dużych miast – Xinglong, Wanning, Longgun, Qionghai i Wenchang. Na ulicach kolarzom kibicowały tysiące ludzi ustawionych wzdłuż trasy przejazdu.
Podobnie jak wczoraj, trzeci etap wyścigu zakończył się finiszem z dużej grupy. Ekipa Skil-Shimano, znakomicie rozprowadziła Holendra Veelersa, który odniósł etapowe zwycięstwo.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Francuz Justin Jules (Velo Club La Pomme Marseille), który o 7 sekund wyprzedza Kazacha Valetnina Iglinskiego (Astana) i o 11 reprezentanta RPA Reinhardta Janse van Rensburga (MTN Quebeka).

Wśród Polaków najwyższe miejsce w „generalce” zajmuje Zieliński, który jednak zanotował spadek o 7 pozycji w stosunku do dnia poprzedniego. Zajmuje obecnie 14. miejsce, tracąc do lidera wyścigu 16 sekund. Kolejny awans w klasyfikacji indywidualnej zanotował Dariusz Batek (3 pozycje w górę), który zajmuje 20. miejsce z taką samą stratą do Julesa jak Zieliński.

W klasyfikacji drużynowej prowadzenie objęła ekipa Skill-Shimano, która zanotowała awans o trzy pozycje. O jedno miejsce do góry przesunęła się Astana i jest druga, a na najniższym stopniu podium tego rankingu stoi Team Eddy Merckx (2 „oczka” wyżej). CCC Polsat Polkowice bez zmiany pozycji i 5-sekundową stratą do prowadzących zajmuje 7. miejsce.

W niedzielę kolejny, 4. etap wyścigu. Tym razem kolarze przemieszczą się z Wenchang do stolicy wyspy – Haikou. Etap będzie liczył niespełna 164 km. Będzie to płaski odcinek z trzema lotnymi finiszami (1. na 45 km, 2. na 77 km i 3. na 97 km).

 

3. etap – 22.10. Xinglong – Wenchang, 162,9 km

1. Tom Veelers (Skil – Shimano) 3:53:30
2. Kenny van Hummel (Skil – Shimano)
3. Hariff Salleh (Terengganu Cycling Team)

22. Sylwester Janiszewski
32. Bartłomiej Matysiak
51. Tomasz Kiendyś
58. Kamil Zieliński
80. Mateusz Taciak
86. Paweł Charucki

źródło: s24.pl, Tomasz Piechal