Tour of Hainan: Trzecie zwyciestwo Theo Bosa. Bartek Matysiak ósmy

Theo Bos, kolarz ekipy Belkin odniósł swoje trzecie etapowe zwycięstwo w wyścigu Tour of Hainan. W sprinterskim pojedynku pokonał na mecie 4.etapu w Xinglong Thomasa Rogera (Synergy Baku Cycling) i Kevina Peetersa (Crelan – Euphony). Na ósmym miejscu finiszował Bartek Matysiak (CCC Polsat Polkowice).

Czwarty etap wyścigu Tour of Hainan prowadził z Qionghai do Xinglong a jego długość wynosiła 183,6 kilometry. Od 80-go kilometra trasy, po raz pierwszy pojawiły się niewielkie wzniesienia, gdzie m.in. kolarze stoczyli walkę o punkty na pierwszej górskiej premii kat.3. Ostatnie 15 kilometrów prowadziło już po płaskim, co znowu sprzyjało ekipom mającym w swych składach sprinterów.

Mimo, że w trakcie trwania etapu w peletonie dochodziło do wielu licznych akcji i prób odjazdów, do mety w Xinglong dojechał cały peleton i z niego rozegrano sprinterski pojedynek.

Po raz trzeci w tym wyścigu, Theo Bos nie dał szans swoim rywalom i w znakomitym stylu odniósł kolejne etapowe zwycięstwo. Pokonał Rico Rogersa (Synergy Baku Cycling Project) oraz Kevina Peetersa (Crelan-Euphony). Bartek Matysiak finiszował na ósmym miejscu.

Kolejny bardzo szybki i jeszcze bardziej niebezpieczny finisz. Po wczorajszej kraksie w której uczestniczył Grzegorz, dzisiaj jechaliśmy bardzo uważnie a praca całej ekipy była skierowana by właśnie mnie jak najlepiej rozprowadzić na finisz. Mimo, że w czubie było bardzo ciasno i jak co dzień dominowali kolarze ekipy Belkin, chłopakom udało się dobrze mnie wprowadzić, co pozwoliło mi zafiniszować na ósmej pozycji – informuje Bartek Matysiak.

Liderem wyścigu pozostał Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling). Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) zajmuje 12. miejsce.