Tour of Hainan: Zieliński i Janiszewski w czołówce 7. etapu.

Zwycięzcą 7. etapu wyścigu Tour of Hainan został po raz kolejny zawodnik ekipy Skil-Shimano, Kenny Van Hunnel. W czołówce finiszowało dwóch kolarzy CCC Polsat Polkowice: Kamil Zieliński (na 8 pozycji) i , Sylwester Janiszewski (12 miejsce).

Drugie miejsce zajął Koreańczyk, Chan Jae Jang. Trzeci był Włoch Daniele Colli z Geox-TMC. Na 4. miejscu finiszował lider wyscigu – Francuz Justin Jules (La Pomme Marseille), a na 5. wicelider Valentin Iglinski (Astana).

72. miejsce z czasem grupy zajął Tomasz Kiendyś, a 78. Mateusz Taciak. 94. był Bartłomiej Matysiak, który stracił już 9 sekund. Trochę dalej, bo 49 sekund później linię mety minął Paweł Charucki. Jako ostatni linię mety przekroczył Dariusz Batek, który tego dnia miał problemy zdrowotne i nie czuł sie najlepiej. Na mecie stracił do zwycięzcy 14:26.

W klasyfikacji generalnej pierwsza trójka bez zmian. Natomiast najwyżej sklasyfikowanym Polakiem po 7 etapach jest Kamil Zieliński. Zyskał on w środę 5 miejsc, do lidera traci 16 sekund.

Kolejne miejsce – 32. zajmuje Taciak, który ma 21 sekund straty do liderującego Francuza. 71. jest Kiendyś – 7:31 straty, 84. Batek – 14:42, 90. Charucki – 31:20, 97. Janiszewski – 36:22.

W pozostałych klasyfikacjach indywidualnych nie zaszły zmiany na pozycjach liderów. Także w „drużynowce”, gdzie CCC Polsat Polkowice jest 7.

W środę peleton przejechał z Danzhou do Dongfang, portowego miasta na zachodnim wybrzeżu wyspy Hajnan i pokonał 196 km. W czwartek przedostatni etap wyścigu i zarazem jeden z najtrudniejszych. Peleton wróci do miejscowości Sanya na południu wyspy, gdzie w piątek zakończy tegoroczny Tour of Hainan.