Aktualności

Tour of Norway: 7.miejsce Rebellina w końcowej klasyfikacji

Davide Rebellin zakończył Tour of Norway 14. miejscem na ostatnim etapie. W końcowej klasyfikacji generalnej uplasował się w pierwszej „10”. 

Początek etapu rozegrał się według standardowego scenariusza, czyli od licznych ataków. W końcu na 30.kilometrze oderwała się ósemka – Yaroslav Popovych (Trek), Vegard Breen (Lotto Soudal), Michael Reihs (Cult), Tim Kerkhof (Roompot Oranje Peloton), Arthur Vanoverberghe (Topsport Vlaanderen – Baloise), Alexander Wetterhall (Tre Berg-Bianchi), Amund Grondahl (Joker) i Marius Andre Hafsas (FixIT.no). Do tej grupki próbował dołączyć Josef Cerny (razem z Nikolay’em Trusovem), ale ostatecznie Czech wrócił do peletonu.

Czołówka powoli powiększała przewagę, aż do momentu, w którym różnica wyniosła 3 minuty. Ekipy Caja Rural i Tinkoff-Saxo nadawały tempo i zmniejszały dystans. 35 kilometrów przed metą z czołówki zaatakowali Grondahl, Breen i Hafsas, a później dołączył do nich Andreas Vangstad (Sparebanken Sør ), który wyskoczył z peletonu. Na finałowych kilometrach, oderwał się także od ucieczki, ruszył solo i sięgnął po zwycięstwo.

Davide Rebellin finiszował na 14.miejscu, w pierwszej grupie, która przyjechała 14 sekund za zwycięzcą. Peleton podzielił się w końcówce i na metę, usytuowaną na niewielkim wzniesieniu, wjeżdżały kilku lub kilkunastoosobowe grupki.

Włoch ukończył 5-dniowe zmagania na 7.pozycji ze stratą 1:36 do zwycięzcy, Jespera Hansena (Tinkoff-Saxo).