Aktualności

Tour of Norway: Banaszek drugi w sprincie

Alan Banaszek był bliski wygranej na 4.etapie Tour of Norway, finiszując na drugim miejscu, tylko za trzykrotnym triumfatorem etapowym, Dylanem Groenewegenem.

Info: 17 maja, Kongsvinger – Brumunddal, 218km

Trasa: pofałdowana

Zanim doszło do decydującego sprintu, mocną pracę z przodu wyścigu wykonał Adrian Kurek. Jechał on w 6-osobowej ucieczce, przez co zdjął z kolegów obowiązek gonienia odjazdu. „Pomarańczowi” mogli zatem skupić się na osłanianiu młodego sprintera.

Grupka Kurka została skasowana 18 kilometrów przed metą, w okolicach premii górskiej. Pomimo kilku ataków w końcówce, zmagania zakończyły się masowym sprintem.

Koledzy z ekipy spisali się dziś znakomicie i mieli ogromny udział w tym sukcesie. Chronili mnie w peletonie i dzięki nim zaoszczędziłem sporo energii na końcówkę. Przywieźli mnie na dobrej pozycji do finałowych kilometrów i mogłem zaprezentować na nich swoje umiejętności sprinterskie – opowiada Alan Banaszek. Najpierw usiadłem „na kole” Edvalda Boassona Hagena, który zdecydował się na długi finisz. Później przeskoczyłem na koło Groenewegena, ale jego nie byłem już w stanie ograć. Był po prostu zbyt mocny. Tuż przed kreską wypiął mi się też but z pedała, co jeszcze bardziej utrudniło sprawę.