Aktualności

Tour of Norway: Dobry początek Rebellina i Schumachera

Davide Rebellin potwierdził dobrą dyspozycję, wracając do ścigania po kontuzji barku. Zajął 18.miejsce na 1.etapie Tour of Norway, kończącym się sprintem pod górę. Wygrał Alexander Kristoff (Katusha).

Kolarze CCC Sprandi Polkowice próbowali ataków w pierwszej fazie rywalizacji, ale ostatecznie nie dane im było dostać się go głównej ucieczki. Sztuka ta udała się natomiast piątce – Antonio Molina (Caja Rural), Nikola Aistrup (Riwal), Sebastian Balck (Tre Berg), Vegard Stake Laengen (Joker) i Oscar Landa (Coop). Ich maksymalny zapas nad peletonem wyniósł 7 minut.

Peleton dowodzony przez kolarzy Katushy zmniejszał stratę, a później na czele, do rosyjskiej ekipy dołączyły kolejne drużyny. Wzmocniona została także ucieczka, gdyż przeskoczyli tam dwaj kolarze Lotto-Soudal, Pim Lighthart i Sean de Bie. Nadawali mocne tempo, zwiększając szanse uciekinierów na dojechanie do mety.

Peleton wszystko sobie jednak bardzo dokładnie obliczył i skasował odjazd na ostatnim kilometrze. Etap został sfinalizowany ciężkim sprintem pod górę, który sprawił, że grupa zasadnicza się podzieliła. W tej czołowej, z której najszybszy był Alexander Kristoff, zameldowali się Davide Rebellin i Stefan Schumacher – odpowiednio na 18.i 23.miejscu.

Norweg pokonał na kresce Caleba Ewana (Orica GreenEDGE) i Edwalda Boassona Hagena (MTN – Qhubeka).