Aktualności

Tour of Norway: „Pomarańczowi” w peletonie na sprinterskim etapie

2. etap Tour of Norway zakończył się sprintem z dużej grupy i wygrał go wczorajszy triumfator, Alexander Kristoff (Katusha). Najwyżej z „pomarańczowych”, startujących w Norwegii bez typowego sprintera, był Adrian Kurek.

Silny czołowy wiatr w początkowej fazie zmagań mocno utrudniał powstanie czołowej grupki. Ostatecznie uformowała się ona po 30.kilometrze i załapali się do niej Angel Madrazo (Caja Rural), Tormod Hausken Jacobs (Topsport), Anders Skaarseth (Joker), Ole Forfang (Ringeriks-Kraft) i Vegard Robinson Bugge (Sparenbanken Sør). Zbudowali prawie 5-minutową przewagę i utrzymywali ją przez długi czas. Zaczęła ona stopniowo maleć od momentu, gdy do mety pozostało 70 kilometrów.

Redukcja różnicy między grupami nastąpiła za sprawą ekipy MTN-Qhubeka, Sky i Katusha. Ucieczka została doścignięta 4,5 kilometra przed metą. Pomimo kilku prób ataków w końcówce, o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Jako, że „pomarańczowi” startują w Norwegii bez typowego sprintera, nie uczestniczyli oni w walce o zwycięstwo i przyjechali spokojnie, w peletonie. Najwyżej był Adrian Kurek, na 34. miejscu.

Wygrał po raz drugi z rzędu Aleksander Kristoff i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Tuż za nim „kreskę” przecięli Caleb Ewan (Orica GreenEDGE) i Andrew Fenn (Team Sky).