Aktualności

Tour of Oman: Aktywny Sisr na 3.etapie

Frantisek Sisr jechał w ucieczce dnia na 3.etapie Tour of Oman, który zgarnął Duńczyk Soren Kragh Andersen.

Info: 16 lutego, etap 3., Sultan Qaboos University – Quriyat, 162km

Pogoda: ciepło, słonecznie

Trasa: pofałdowana, finisz pod górę

tour-of-oman-2017-stage-3-1485797721

Ucieczka z Frantiskiem Sisrem oderwała się niedługo po starcie i łącznie jechało w niej 6 kolarzy. Do Czecha dołączyli Matthew Brammeier (Aqua Blue Sport), Chun Kai Feng (Bahrain Merida), Bert Van Lerberghe (Sport Vlaanderen – Baloise), Gavin Mannion (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) i Kazushige Kuboki (Nippo – Vini Fantini). W pewnym momencie mogli pochwalić się 4-minutowem zapasem nad peletonem.

Sisr nie oszczędzał się w czołówce, starając się utrzymywać przewagę na wysokim poziomie. Był także 3. na pierwszej premii lotnej, usytuowanej w połowie trasy.

Na końcowych kilometrach za zdecydowaną pogoń zabrały się zespoły BMC Racing i UAE Abu Dhabi. 20 kilometrów przed metą różnica spadła do 40 sekund, a 5 kilometrów dalej Sisr musiał wrócić do grupy zasadniczej.

Tempo nie malało i do ostatniego, 2,5-kilometrowego podjazdu podjechał spory, ale rozciągnięty peleton. Na wzniesieniu doszło do kilku akcji, ale ostatecznie o wszystkim zadecydował siłowy sprint pod górę. Wygrał go Soren Kragh Andersen (Sunweb), pokonując Rui Costę (UEA Abu Dhabi) i Bena Hermansa (BMC Racing Team), który zachował prowadzenie w generalce.

Na finałowej górze stawka się mocno poszarpała, a Simone Ponzi zajął na „kresce” 34.miejsce, tracąc do zwycięzcy 25 sekund. W ogólnym zestawieniu jest 27. (1:12 straty).

Wyniki