Aktualności

Tour of Oman: Pechowy początek „pomarańczowych”

Dwa defekty w końcówce 1.odcinka Tour of Oman przeszkodziły kolarzom CCC Sprandi Polkowice w walce o czołowe lokaty. Otwierający rywalizację etap wygrał Alexander Kristoff.

Info: 14 lutegoh, Al Sawadi Beach – Naseem Park, 176,5km

Pogoda: ciepło, słonecznie

Trasa: płaska

tour-of-oman-2017-stage-1-1485797692

Wyścig rozpoczął się od bardzo szybkiego tempa i odjazdu 5 kolarzy. Larry Warbasse (Aqua Blue Sport), Aime De Gendt (Sport Vlaanderen – Baloise), Alan Marangoni (Nippo – Vini Fantini), Giuseppe Fonzi (Wilier Triestina) i Christophe Masson (WB Veranclassic Aqua Protect) ruszyli niedługo po starcie i po pierwszej godzinie mieli już prawie 50 kilometrów na liczniku. Peleton też się nie oszczędzał i trzymał różnicę na poziomie nie wyższym, niż 3:30.

25 kilometrów przed metą ucieczka zaczęła się rozsypywać, gdyż odpadli Fonzi i De Gendt. Pozostała trójka miała wtedy minutę przewagi, a 15 kilometrów później jechała już w głównej grupie.

Końcówka była dla wielu kolarzy pechowa. Simone Ponzi, główny sprinter CCC Sprandi Polkowice, a także Michał Paluta, który znakomicie sprawdza się w roli rozprowadzającego, złapali „gumę” na ostatnich 3 kilometrach. Co prawda został im przyznany czas zwycięzcy, ale nie mogli wziąć udział w walce o czołowe lokaty. Nieprzyjemną przygodę mieli także dwaj faworyci, Tom Boonen (Quick Step Floors) i Tyler Farrar (Dimension Data), którzy uwikłani byli w niegroźną kraksę na ostatnim kilometrze.

Alexander Kristoff (Katusha) zdołał dotrzeć do mety bez większych przeszkód, na 1.miejscu. Wyprzedził on Kristiana Sbaragliego (Dimension Data) i Sonny Colbreliego (Bahrain Merida Pro Cycling Team). Najwyżej sklasyfikowanym „pomarańczowym” był Adrian Kurek – 24.miejsce.

Wyniki